Wróć do Dostęp przez Internet i telefon

Bezpieczeństwo transakcji

w Serwisie Transakcyjno-Informacyjnym Rockbridge24

Możesz zwiększyć bezpieczeństwo dokonywanych transakcji poprzez sprawdzanie kilku poniższych elementów zanim zalogujesz się do Serwisu Transakcyjno-Informacyjnego Rockbridge24:

 1. Upewnij się, czy w pasku stanu w przeglądarce jest widoczny symbol szyfrowanego połączenia np. zielona kłódka. Ten symbol oznacza, że witryna korzysta z szyfrowania, które pomaga chronić ważne dane osobowe, które przesyłasz.

  Rockbridge24 wykorzystuje najbezpieczniejsze mechanizmy ochrony przekazywania danych, jakie są w tej chwili dostępne. Zastosowany w Rockbridge24  protokół transmisji TLS (Transport Layer Security)  256  bitów zapewnia bezpieczeństwo przesyłania danych w Internecie. Jest to rodzaj zabezpieczenia polegający na kodowaniu danych przed ich wysłaniem z przeglądarki klienta i dekodowaniu po bezpiecznym dotarciu na serwer centrum autoryzacji. Informacja wysyłana z serwera do klienta jest również kodowana, a po 'osiągnięciu celu' dekodowana. 
 2. Sprawdź poprawność szyfrowania. Najbezpieczniej jest samodzielnie sprawdzić prawidłowość szyfrowanego połączenia z Rockbridge24 przy każdym nawiązaniu połączeniu z serwisem transakcyjno – informacyjnym Rockbridge24. Dane o certyfikacie SSL/TLS dostępne są w menu przeglądarki. Po czym na samym dole należy sprawdzić tzw. „odcisk palca”, który powinien mieć wartość:
  SHA-256: 90:D1:2B:C5:F0:D9:2A:C3:00:84:91:A8:DE:C8:5A:27:DA:2D:D4:A0:82:A9:BC:1C:C4:71:84:11:D4:2A:72:96

  Dodatkowo możesz sprawdzić czy certyfikat jest wystawiony na: Rockbridge Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
 3. Chroń swój komputer. Korzystaj ze sprawdzonych programów antywirusowych renomowanych firm i koniecznie dbaj o to by definicje wirusów były zawsze aktualne. Aktualizuj swój system operacyjny i zainstalowane aplikacje.
   
 4. Zaufane urządzenia. Do Serwisu Transakcyjno-Informacyjnego nie loguj się z cudzych komputerów, tabletów czy smartfonów, ani z wykorzystaniem publicznych sieci WiFi.
   
 5. Bądź uważny. Uważnie czytaj treści komunikatów pojawiających się na stronach www.rockbridge.pl, www.rockbridge24.pl, potwierdzenia transakcji.
   
 6. Bądź ostrożny. Nie otwieraj podejrzanych e-maili oraz załączników. Kończąc pracę s serwisem lub odchodząc na chwilę od komputera zawsze pamiętaj o wylogowaniu z serwisu.
   
 7. Sprawdzaj informacje o zagrożeniach. informacje o zagrożeniach możesz sprawdzić m.in. na stronie Związku Banków Polskich.
   
 8. Gdy masz wątpliwości. W razie jakichkolwiek podejrzeń, problemów lub wątpliwości odnośnie działania Serwisu Transakcyjno-Informacyjnego, otrzymanych e-maili z Serwisu czy Sms-ów skontaktuj się z nami:
      - e-mailem na adres i dodaj w temacie słowo „BEZPIECZEŃSTWO
      - lub z naszą Infolinią 801 350 000 (koszt połączenia wg taryfy operatora).